top of page
SEMI.jpg

מריאנה טרגנו גוז - מנהלת ומורה ראשית

מריאנה נחשפה לפילאטיס לראשונה בזמן ההכשרה שלה כרקדנית. האימונים האינטנסיבים גבו מחיר מגופה והיא סבלה מפציעות חוזרות בקרסוליים ובאגן. אחת המורות שלה הציעה שתנסה פילאטיס כחלק מהתהליך השיקומי שלה.

 

מהר מאוד מריאנה הבינה כי פילאטיס היא הדרך היעילה ביותר לנהל את הכאב ולהישאר בכושר בזמן ההחלמה. לא עבר זמן רב עד שהאהבה של מריאנה לפילאטיס ולהוראה התמזגו ומריאנה החליטה לקחת חלק בקורס להכשרת מדריכים ב-דרור רז, שם גם לימדה עם סיום ההכשרה ב-2008. 


שיטת הפילאטיס לא רק עזרה למריאנה להחלים, היא גם הייתה חלק חשוב מהיכולת להמשיך לרקוד ולהופיע ללא פציעות עד שנת 2013.

ב-2009 מריאנה העתיקה את מגוריה ללונדון שם עבדה בחלק מהסטודיואים הטובים ביותר לפילאטיס בעיר. אלו כללו את PEPILATES (השלוחה האנגלית של THE PILATES CENTER IN BOULDER - אשר נחשבת להרווארד של הפילאטיס), PI PILATES (השלוחה האנגלית של פאוור פילאטיס) ו-SPIRAL PILATES בו מתאמנים בין השאר הזמר סטינג ונסיכת תאילנד. מריאנה הושפעה בעיקר מהעבודה של THE PILATES CENTER IN BOULDER אשר מצליחים לשלב בשיטת הוראתם אימוני פילאטיס קלאסים והבנה עמוקה של מדעי הגוף תוך שימת לב על צרכי המתאמן ועל תנועה יעילה, עמוקה ובריאה. 

מעבר לניסיון ההוראה בלונדון, שם חיה ולימדה חמש שנים, מריאנה התגוררה ולימדה שלוש שנים גם בניו-יורק: בירת הפילאטיס, שם זכתה להשתלם עם עוד מורים בינלאומיים ולהמשיך ולדייק את עבודתה.

במהלך השנים הייתה מעורבת בהוראת שני קורסים להכשרת מדריכים והיא מלמדת גם שיעורי מדריכים ומעבירה סדנאות. כיום מריאנה היא רכזת קורס להכשרת מדריכי פילאטיס מזרן של בית ספר הג'ימנסיה, אחד מהמוסות להכשרת מדריכים בתחום הספורט הותיקים והמוערכים בישראל. מריאנה מנוסה בהוראה לאוכלוסיות מגוונות הכוללות לא רק מורים אך גם אנשים המעוניינים להתאמן למען הבריאות הכללית, למען השגת מטרה ספציפית מעולם הספורט המחול, מתאמנים המעוניינים להיעזר בפילאטיס על-מנת להשתקם מפציעות, נשים בהריון ולאחר לידה. המתאמנים הצעירים ביותר של מריאנה היו בני 4 והמבוגר בינהם היה בן 90.

 

 מריאנה ממשיכה להתאמן ולהעמיק את הידע שלה דרך שיעורים קבועים וסדנאות עם טובי המורים בעולם. היא השתלמה ועבדה עם מורים כגון: איימי אלפר-טיילר, דברה קולווי, דברה לסן, בוב לייקנס, שרי ברקוביץ', בלוסום ליילני-קרופורד, קארה ריסר וג'יימס לדנוור, איליין איווינג, הולי מוראיי, לוסינדה מיי-פפר, הארווי אשלי-קליין ושרון דאוו. בנוסף לפילאטיס קלאסי היא השתלמה בדרכי עבודתן של איב ג'נטרי וקאת'י גראנט על מנת להעמיק את את הידע שלה בתנועה.

אורלי אורגד

אורלי מדריכת פילאטיס משנת 2016. היא עוסקת בספורט מאז שהיא זוכרת את עצמה. לפני שהתאהבה בפילאטיס היא הייתה מעצבת מוצר ובעלת תעודת הוראה למקצועות העיצוב. את קורס ההכשרה שלה עשתה אורלי עם אורלי אורן בסוזן דלל.

אורלי מחוברת לשיטה ההדרכה הקלאסית ומאמינה שהיא מתאימה כמעט לכולם. היא ממשיכה להתמקצע, להתאמן וללמוד על השיטה, על מדעי הגוף ועל תנועה באופן כללי. היא מאמינה שתנועה היא הכרחית לשמירה על גוף ונפש בריאים.

 

סגנון ההוראה שלה הוא קשוח, מדויק אבל מאפשר מרחב נשימה והתבוננות. 

הדר אפרתי

הדר היא מדריכה לפילאטיס משנת 2017. לפני שעשתה הסבת מקצוע להוראת פילאטיס היא התעסקה באופנה, בילתה שעות בים על הסאפ ונהנתה ממציאת שיווי משקל. בגלל זה מיד אחרי שיעור הפילאטיס הראשון שלה הדר החליטה שהיא רוצה להפוך את הפילאטיס למקצוע: היא זיהתה את עומק הבנת שיווי המשקל וחיפוש האיזון שפילאטיס מאפשר.

 

הדר הוכשרה על-ידי מריאנה טרגנו גוז ותמר רבינוביץ'.

 

יש לה סגנון הוראה אישי, הבנה גדולה של חיבור הגוף והנפש והיא מתעניינת תמיד בשימוש בתנועה על-מנת למצוא שיקום. 

רותם יפרח

רותם מגיעה מרקע במחול, ותנועה על כל סוגיה תמיד הייתה חלק מרכזי בחיים שלה. למרות שעשתה תואר בהנדסה תעשייתית, היא המשיכה להמשך לעולם התנועה והחליטה לעשות קורס מדריכים בשנת 2018 אצל אורלי אורן בסוזן דלל.

רותם אוהבת את המתודיקה של השיטה הקלאסית, רעבה תמיד למידע מדויק על איך הגוף עובד והיא לומדת ללא סוף.

סגנון ההוראה שלה הוא קשוח, אבל היא מלמדת תמיד עם חיוך ושרירי הבטן של המתאמנים שלה עובדים לא רק בגלל התרגילים, אלא בגלל הצחוק והאווירה בשיעורים.

ענבל נוימן

ענבל חיה את תחום הכושר והבריאות שנים רבות. היא הייתה המנהלת והמאמנת הראשית של סטודיו לאימונים פונקציונאלים UNDERGROUND ביבנה במשך שנים, היא נטורופתית והיא מתאמנת בעצמה באופן יום יומי.

בשנת 2019 היא סיימה את ההכשרה שלה בפילאטיס מכשירים דרך בית ספר הג'ימנסיה עם צאלה טמיר.

סגנון ההוראה שלה הוא דורש, וענבל אוהבת לשלב אביזרים ותנועות מעולמות האימון הפונקציונאלי כדי לעזור למתאמנים שלה להיות חזקים, בריאים ותפקודיים בכל גיל.

עדי שרעבי

עדי מתרגלת פילאטיס מגיל 17.

היא מורה ליוגה ופילאטיס משנת 2017, את ההכשרה שלה היא עשתה בקמפוס שיאים באוניברסיטת תל אביב בקורס המנוהל על-ידי הדר שוורץ.

עדי מתעניינת בבריאות אלטרנטיבית וצמחי מרפא והיא סטודנטית ללימודי אירוודה. 

bottom of page